Smysluplná spolupráce školního kariérového poradce se zaměstnavateli v regionu

Jak navázat a realizovat spolupráci mezi školou a firmami respektive zaměstnavateli? Tato spolupráce může mít různé cíle, formy a nabízí užitečné výstupy pro kariérový rozvoj žáků a kariérové poradenství. Jak takovou spolupráci připravit, jak naplánovat a realizovat exkurzi do firem, jak z této spolupráce vytěžit co nejvíce? A jak reflektovat se žáky jejich zkušenosti a zážitky? To vše bude tématem tohoto webináře, kterým Vás provede zkušený pedagog, aktivní kariérová poradkyně, metodička kariérového poradenství, která za organizaci spolupráce školy se zaměstnavateli získala Národní cenu kariérového poradenství.
Webinář pro kariérové poradce (90 min.)
Webinář není akreditován v systému DVPP
Akreditace vzdělávací instituce v systému DVPP MSMT-21420/2021-5
(bude uvedeno na faktuře)
Koučovací nástroje pro kariérového poradce (webinář)
Na této stránce do 15. dubna 2024 můžete objednat záznam jako distanční kurz.

Na tomto webináři Vás čeká:

  • Jak navázat spolupráci se zaměstnavateli ve Vašem regionu, jak je oslovit a co nabídnout.
  • Od exkurze po veletrh: cíle, formy a organizace různých akcí pro žáky a rodiče k výběru dalšího vzdělání a povolání.
  • Jak zajistit užitečné výstupy ze spolupráce s firmami a jak zapojit žáky, aby byli aktivními aktéry kariérového vzdělávání a získali praktické zkušenosti komunikace s potenciálními zaměstnavateli.
  • Metodiky a pracovní listy pro spolupráci škol a firem, které byly připraveny na základě praktických zkušeností a mnohokrát ověřeny v praxi.
  • Zapojení rodičů do spolupráce se školou (příklady z praxe). Zkušeností s realizací aktivit pro žáky "Rodič představuje svoje povolání". Jak rodiče oslovit, jak jim pomoci připravit se na prezentaci.

  Webinářem Vás bude provázet

  Aktuálně pracuje jako kariérová poradkyně na Základní škole Smíškova v Tišnově a spolupracuje v tématu kariérního rozvoje s různými vzdělávacími institucemi jako lektorka, metodička a poradkyně. V roce 2018 získala Národní cenu kariérového poradenství za zavedení systému spolupráce gymnázia, na kterém v té době působila jako pedagog, výchovná a kariérová poradkyně, a zaměstnavatelů v regionů. Další ocenění získala v roce 2021 za publikaci "Jak spolu s dítětem zvládnout volbu povolání", kterou napsala ve spolupráci s Andreou Csirke. Kariérovému poradenství pro žáky se věnuje plným srdcem už druhou desítku let. Není teoretikem, ale praktikem, proto na jejich webinářích neuslyšíte fráze z příruček a pouček. V posledních letech spolupracovala se společností JCMM na tvorbě e-portfolií pro žáky. V Tišnově dokázala smysluplně propojit veletrh středních škol a prezentaci zaměstnavatelů z regionu, aby žáci a rodiče věděli nejen na jakou střední školu podávat přihlášky, ale také kde po škole mohou hledat svoje první zaměstnání.
  Mgr. Petra Šnepfenbergová
  lektorka, aktivní kariérová poradkyně na základní škole
  Kateřina Málková, smartee.cz
  Podmínky registrace a storno
  Registrace na webinář je závazná. O uskutečnění webináře rozhoduje počet přihlášených. Po odeslání registrace obdržíte automatické potvrzení objednávky. Nejpozději následující pracovní den obdržíte fakturu se splatností 10 dnů. Pokud zjistíte, že nebudete moci v uvedený den a čas zúčastnit se webináře, můžete určit náhradníka, případně Vaši registraci stornovat. Při stornu provedeném nejpozději 14 dní před datem konání webináře, vracím 100 % kurzovného. Pokud svoji účast stornujete 7 až 13 dní před konáním webináře, bude Vám vraceno 50 % kurzovného. Při stornu v kratším termínu poplatek za webinář bohužel nevracím.

  Webinář proběhne v aplikaci Zoom. Pokyny ke stažení, instalaci a použití aplikace Vám budou zaslány po registraci. Odkaz pro přihlášení k webináři obdržíte s týdenním předstihem a opakovaně v den konání webináře 2 hodiny předem. V případě zrušení webináře kurzovné Vám bude vraceno ve výš 100 %. V případě jakýchkoli dotazů mne neváhejte kontaktovat.
  Vyberte si termín, který Vám vyhovuje
  součástí nabídky je kompletní prezentace, dostup k záznamu na dobu 3 měsíců a certifikát o absolvování
  Webinář proběhne v aplikaci ZOOM
  čtvrtek 18. ledna 2024
  15:00 - 16:30, 90 min.
  950 Kč
  Podmínky registrace a storno
  Vaše místo na webináři je garantováno po odeslání registrace a úhradě poplatku. Svoji účast můžete zrušit nejpozději 14 dní před datem konání webináře bez storno poplatku.