Správná střední! Jak na to?
E-book pro rodiče, žáky a školní kariérové poradce
Odpovědi na nejčastější otázky, které mi kladou děti a rodiče na začátku.
Část 1. Vůbec nevím, kde mám začít. Byla by nějaká rada?
Část 2. Termíny, které potřebujete sledovat
V této části najdete přehledně uspořádané termíny podání přihlášek na střední školy a celého procesu přijímacího řízení. Dozvíte se, kdy očekávat výsledky přijímacích zkoušek, kdy se odevzdává zápisový lístek a jak to je s odvoláním, pokud v 1. kole to nevyjde.
Část 3. Seznam krajských a lokálních veletrhů a burz středních škol
Na jednom místě je soustředěna většina krajských a lokálních vzdělávacích výstav, burz a veletrhů středních škol pro žáky základních škol a jejich rodiče. U každého krajského veletrhu najdete také odkaz na příslušnou webovou stránku s aktuálními termíny.
Jaké obory máme k dispozici? Jak pochopit, který je pravý podle toho, s čím člověk pracuje?
Jsou obory vhodnější pro dívky a jiné pro kluky?
Kde hledat přehled oborů a jak se dozvědět o středních školách ve svém okolí?
Co je důležité zvážit, aby škola bavila a povolání uživilo?
E-book je ve formátu pro čtení na smartphonu
Obsah
e-booku

Kateřina Málková
autorka a kurátorka kurzu
zakladatelka projektu SMARTEE, kariérová poradkyně
Do roku 2016 ředitelka pro rozvoj Bezones, a.s., start byznys platformy pro firmy a podnikatele, poradenství pro začínající podnikatele (mimo jiné kouč pro startup v projektu Czechekosystem agentury Czechinvest). V letech 2002 - 2010 jednatelka soukromé společnosti ve stavebnictví, zodpovídala za finanční, procesní a personální řízení. Spolupráce s Jihočeskou hospodářskou komorou, se společnostmi Blockchain.info a Minebox, Trido, Servis Climax, VPO Protivanov, Sulko, Otherm, Paramont CZ aj.

Promovala v roce 1998 v oborech "Finance a bankovnictví" a "Hospodářská politika a správa", absolventka Diplomatické akademie Cyrila Svobody (hlavní program), absolventka tréninkového programu "Vědomá volba povolání" Smart Course (2016) a vzdělávacího programu "Proforientator budoucnosti" Školy kariérního managementu (2021).
- autorka pracovních sešitů "8 mýtů o volbě budoucího povolání. Reloaded", které v současné době používá ve výuce přibližně 390 základních škol,
- lektorka vzdělávacích programů v kariérovém poradenství pro pedagogy ze základních a středních škol (více jak 700 odškolených hodin, téměř 1000 účastníků, pedagogů a školních kariérových poradců),
- 6 let zkušeností v kariérovém poradenství,
- 20 let zkušeností v podnikání (stavebnictví, finance, IT, poradenství a vzdělání),
- v roce 2021 více jak 200 konzultací s žáky 8. a 9. tříd, 12 projektových dnů k výběru střední školy,
- organizace projektových dnů na téma volby povolání pro 12 tříd na základních školách po celé České republice.
"Správná střední! Jak na to?"
E-book je pro Vás připraven, stačí jen zadat Vaši e-mailovou adresu a budu ráda i za Vaše jméno. Myslela jsem i na to, abyste si ho mohl(a) pohodlně přečíst také na smartphonu.