Pomůže poznat svoje silné stránky a vybrat obor, který má budoucnost

Pracovní sešit pro žáky 8. a 9. tříd

Budete připravení k veletrhům škol a dokážete společně a v klidu vybrat tu nejlepší střední školu

Foto je ilustrační. Sešit je dodáván v elektronické podobě ve formátu pdf

Naprostá většina rodičů začíná přemýšlet o výběru střední školy mnohem, mnohem dřív než jejich děti. Ty by kolikrát toto rozhodnutí odložily na neurčito. I když na základce zůstat určitě nechtějí, přemýšlet o tom, na kterou střední se hodí, je pro ně velmi náročné. Na vaše otázky raději odpoví „nevím" a je vymalováno. Proto víte, že se bez vaší pomoci neobejdou a snažíte se udělat co se dá.

Možná spoléháte na podzimní veletrhy středních škol. Ať raději tu nabídku uvidí na vlastní oči, aby vám v dospělosti nevyčetly, že jste jim do toho zbytečně mluvili a ony ve skutečnosti chtěly studovat úplně něco jiného. Navíc si můžete popovídat se zástupci škol, se studenty, dozvědět se více, o čem ten či onen obor skutečně je, jaké má perspektivy uplatnění, vyptat se na spoustu důležitých věci.
Uvažujete správně, ale… má to jeden háček
Už je to 8 let zpátky, kdy jsem toto martyrium absolvovala s mým starším synem. Začali jsme již v 7. třídě. Na velkém brněnském veletrhu jsme přebíhali od jednoho stánku k druhému a já se snažila pochopit, co moje dítě zaujalo a proč. Jenže to vůbec nešlo.
KATEŘINA MÁLKOVÁ
kariérová poradkyně, zakladatelka Smartee.cz, autorka pracovního sešitu "8 mýtů o volbě budoucího povolání"
Z veletrhu jsem odjížděla značně vyšťavená a obtěžkaná spoustou reklamních materiálů, s kterými doma jsem zůstala naprosto sama. A tak jsem si řekla „A dost. Musíme to udělat jinak."
Chemická škola syna zaujala, protože krátce chodil do chemického kroužku a navíc tam byl simulátor závodního auta. U ekonomické u stánku byla příjemná slečna premiantka. U IT školy ho samozřejmě zaujal Minecraft, strávili jsme tam půl hodiny kvůli té hře a na mou otázku kam jdou absolventi po škole mi učitel odpověděl „Je to různé…" U grafárny jsem si myslela, že se zblázním já, protože syn okouzlený prezentací studentů mne pořád přesvědčoval, že máme okamžitě zajet na den otevřených dveří, který probíhal tentýž den. Jenže on žádný výtvarný talent nemá…
Pracovní sešit "8 mýtů o volbě budoucího povolání", který jsem napsala díky svému synovi, ke dnešnímu dni pomohl téměř 3000 žáků najít svoji správnou střední a obor, který odstartoval jejich úspěšnou profesní budoucnost. Jsou mezi nimi budoucí chirurg, chovatel cizokrajných zvířat, optik, odbornice na cestovní ruch, event manažerka, personalistka, policistka a mnoho dalších. Nakonec ze "staromódního" papírového sešitu se stál moderní interaktivní elektronický průvodce, který obsahuje všechny důležité informace a odkazy, nepůsobí jako "další učebnice" a vůbec ho nemusíte tisknout.
Ukázku sešitu najdete tadynebo si pusťte toto krátké video
K pracovnímu sešitu navíc získáte tyto dvě hodnotné příručky, které vám pomohou zvládnout výběr střední školy a přijímačkový shon v klidu a v pohodě. Navíc vám neutečou připravované novinky v přijímacím řízení pro rok 2024.

* Cena je konečná a neobsahuje DPH (nejsem plátce).
Sešit (76 str.) je dodáván jako elektronická publikace ve formátu pdf
ISBN 978-80-11-02523-6

Představte si, že celý proces výběru střední školy může být zajímavý, inspirující a jít jako po másle. Pracovní sešit vám to umožní:

 • Sebepoznání a sebedůvěra
  Díky zajímavým sebepoznávacím úkolům sešit vtáhne teenagera do výběru střední školy a nenápadně ho naučí nejen tomu, jak si vybrat školu dobře, ale také principům kariérního rozhodování obecně.
 • Pomůže se zorientovat v katalogu škol
  Propojí s katalogem středních škol a naučí se v nich orientovat. Pomůže stanovit si důležitá kritéria, podle kterých dokážete vybrat nejlepší střední, připravit si otázky ke dnům otevřených dveří a veletrhům škol, zvážit si šance na přijetí a domluvit se na plánu přípravy k přijímačkám.
 • Silné stránky nejen ve školních předmětech
  Pomůže si uvědomit a pojmenovat jeho silné stránky a schopnosti nad rámec školních předmětů. Ve školních předmětech půjde do hloubky a uvědomí si, proč přesně ho baví. Jasně uvidíte, v jakých oblastech váš teenager má nadání a kde se nachází oblast jeho motivace a zájmů.
 • Shoda v rodině a podporující komunikace
  Místo času stráveného v neustálých názorových konfliktech, přesvědčováním a přemlouváním dohodnete se na pravidelných rozhovorech nad tématy, které vám nabídne sešit. Tyto rozhovory vám pomohou poznat a porozumět svému dítěti lépe a vaše dítě bude cítit od vás přesně takovou podporu, kterou potřebuje.
 • Zábavně a krok za krokem
  Rozdělí velmi náročný úkol prvního samostatného výběru profesní budoucnosti na menší zábavné kroky, které budou inspirovat teenagera a rodičům pomohou svoje dítě rozmluvit a nezapomenout na žádné důležité informace.
 • Příprava k veletrhům a dnům otevřených dveří
  Všechny tyto poznatky a informace vám pomohou již před konáním veletrhů mít vytipované konkrétní obory a školy, takže na veletrhu nebudete muset chaoticky přebíhat od stánku ke stánku ve snaze pochopit, kterou školu upřednostnit.

KATEŘINA MÁLKOVÁ

I když všichni, děti i rodiče, nejvíc naději vkládají do veletrhů a katalogů škol, neustanu tvrdit, že se snažit vybrat si z nabídky 6000 středoškolských oborů bez pochopení sebe, svých zájmů a cílů, je jako zkoušet "trefit motýla bumerangem".

Vím, o čem mluvím. Za sebou mám nejen několikaletou podporu vlastního staršího syna, ale také více něž 7 let práce s dětmi v osobním a skupinovém kariérovém poradenství. Na konzultacích a projektových dnech už jsem pracovala s více než 1500 žáky, takže vím, jak uvažují teenageři a také vím, jak jím s výběrem školy pomoci.

Není náhoda, že odborná porota mezinárodní konference IAEVG shledala tyto pracovní sešity "8 mýtů o volbě budoucího povolání" zajímavou moderní pomůckou pro kariérové poradenství mládeže, která dnes pomáhá učitelům na téměř 500 základních školách po celé republice měnit přístup k volbě povolání.
autorka sešitu, zakladatelka Smartee, kariérová poradkyně a lektorka
Co říkají děti o mé práci
 • Odnesl jsem si spoustu věcí – líp se učit a jít do práce, co mě baví. Byli bychom rádi, kdybyste znovu přišla a dali bychom si to celé znovu. Když jste poprvé přišla, myslel jsem si, že práce s Vámi nás nebude bavit, ale celá třída se zabavila. Máme Vás moc rádi. Máme Vás moc rádi a držíme Vám palce ve Vaší práci.
  Honzík T, 8. třída základní školy
  o projektovém dni "Moje budoucnost, moje volba"
  (foto je ilustrační)
 • Tento projektový den mě i ostatním určitě přinesl překrásné zážitky k nezaplacení. Všechny aktivity byly velice užitečné a dávaly smysl každému. Vaše zkušenosti byly pro žáky též dobrou cestou, jak ukázat tu naši pomyslnou cestu k vysněným cílům. Hodně dětí jste si získala uměním upoutat a přiblížit. K podotknutí či zlepšení nic moc není. Pokračujte dál. Doufám, že nejen Vy jste nám dala cestu a my Vám zážitek.
  Jana C., 8. třída základní školy
  o projektovém dni "Moje budoucnost, moje volba"
  (foto je ilustrační)
 • Občanská výchova po celou dobu distanční výuky nebyla na naší škole vyučována online, jako hlavní předměty, ale formou zadávání práce 1x za 14 dní. A já jsem chtěla o volbě povolání s dětmi hlavně MLUVIT. Musím ale říct, že i za těch pár hodin v květnu/červnu, kdy jsme v 8. ročníku pracovní sešity používali, se povedlo děti na téma POVOLÁNÍ, VÝBĚR ŠKOLY moc pěkně rozmluvit, děti tohle téma opravdu zajímá, mají spoustu otázek.
  Mgr. Hana Halešová, Základní škola Trhové Sviny
  o pracovních sešitech "8 mýtů o volbě budoucího povolání"
  (foto je ilustrační)
 • Nejvíc jsi mi pomohla s tím, že mám perspektivní obor, v kterém budu mít dobré uplatnění. Sám bych si asi vybral něco jednoduššího. A také v té době jsem o elektrotechnice vůbec neuvažoval. Teď už mi to přijde samozřejmé. Ale nejvíc ze všeho jsi mi pomohla s tím, že jsi vždy stála při mně, ať se dělo co se dělo, vždy jsi mi věřila. Také že jste s tátou mne podporovali v tom, co jsem chtěl dělat. Díky tomu nemám pocit zklamání, že mi unikla nějaká šance a také jsem se hodně posunul mentálně.
  Filip Šubert, můj syn 18 let
  student elektrotechniky

* Cena je konečná a neobsahuje DPH (nejsem plátce).
Sešit (76 str.) je dodáván jako elektronická publikace ve formátu pdf
ISBN 978-80-11-02523-6
Uvedený počet prodaných sešitů lze ověřit z účetnictví. Originál uvedených referencí poskytnu na vyžádání.
Z důvodu ochrany osobních údajů dětí není uváděno příjmení ani fotografie.
Fotografie a ilustrace na webu: Freepik, Unsplash
Copyright @ 2016 - 2023 Kateřina Málková, SMARTEE
Potřebujete s něčím poradit? Napište mi
Close
Potřebujete s něčím poradit? Napište mi
Ujišťuji Vás, že odeslání dotazů ke kurzu neznamená udělení souhlasu se zasíláním reklamních sdělení!