Veletrhy středních škol 2023/24

(informace na této stránce vychází ze stránek pořadatelů jednotlivých veletrhů, projekt Smartee NENÍ POŘADATELEM žádného z nich)
Obvykle všichni deváťáci netrpělivě čekají na vzdělávací veletrhy. Vybírat střední školu z katalogů nebo virtuálně, pouze na základě video prezentací oborů a informací na webech škol, totiž je opravdu těžké. Je to prostředí, kde člověk stráví 4 roky svého života, do kterého vstoupí ještě jako dítě a které opustí už jako téměř dospělý. Je hodně důležité se setkat s lidmi, učiteli a studenty, a procítit atmosféru prostředí, které tě bude formovat.

Problém je jen v tom, že návštěva veletrhu nebo dnů otevřených dveří by neměla být prvním krokem k výběru povolání. Chápu tvoje námitky. A samozřejmě, již v 7. nebo v 8. třídě určitě tuto návštěvu doporučuji. Ale pokud jsi deváťák a stále nevíš, co chceš studovat, pak příteli, návštěva veletrhu by měla být pomyslnou třešničkou na dortu, nikoli prvním krokem tvého rozhodování.

Představ si, že mnoho lidí si stále myslí, že existuje jedno jediné povolání, to nejlepší, které se jím hodí. Neustále hledají svoje po-volání nebo očekávají, že někdo jiný jím řekne, co mají ve svém životě dělat. Jenže to je také chyba. Tvoje znalosti a schopnosti, tvé silné stránky se hodí ke mnoha povoláním, která existují a která teprve vzniknou. Stejně dobře můžeš uspět v textilním designu, krajinářské architektuře, stát se veterinářem nebo chovatelem koní či exotických zvířat, data minerem nebo designerem emocí.

Že to zrovna nejsou směry, které tě zajímají? Nevadí. Můžeš napsat svůj vlastní seznam. A pokud tě zajímá, jak na to, neváhej a připoj se k našemu kurzu "Správná střední". Po jeho absolvování budeš vybírat střední školy na veletrzích s přesností nanochirurga.
Online kurz "Správná střední"

Veletrhy středních škol 2023/24
(aktualizováno 19. 09.2023)
kliknutím na položku budete přesměrováni na stránku pořadatele veletrhu, přesné informace k veletrhům (datum a místo konání) Vám poskytnou jejich pořadatelé. Projekt Smartee NENÍ POŘADATELEM žádného z uvedených veletrhů. V regionech se na podzim konají menší lokální veletrhy, burzy a přehlídky středních škol. O možnostech a termínech konání ve Vašem okolí se informujte na základní škole, kam chodí Vaše dítě. Tyto informace Vám bohužel nemůžeme poskytnout, nejsme pořadatelem žádného z uvedených veletrhů.