4 kroky k výběru střední školy
Vybírej si školu a povolání pro důstojný a kvalitní život
Nauč se činit důležitá rozhodnutí, používej logiku a cit
Opři se o to, co ti jde nejlépe, o své silné stránky a vlastnosti
Získej náskok a jistotu v nestabilním a nepředvídatelném světě
Vybírej si perspektivní obory, které nezaniknou
ONLINE KURZ PRO OSMÁKY A DEVÁŤÁKY
Výběr střední školy dokáže potrápit celou rodinu. Příprava k přijímačkám, stres, nejistota, diskuze o dobré uplatnitelnosti v oboru, přemlouvání, domlouvání, kompromisy. Listování v katalogu středních škol se zvláštním pocitem, že nevíš, co v něm hledat a jak se vyznat v nabídce téměř 5000 středoškolských oborů.
Rodiče mají větší pracovní zkušenosti, ale často více rozumí pouze svému oboru, který ti nemusí sedět. Ty takové zkušenosti sice nemáš, ale máš schopnosti, které jsou důležité pro správný profesní výběr. Pouze si je prozatím neuvědomuješ.
Správný výběr střední školy nezačíná prohlížením katalogu škol nebo návštěvou dnů otevřených dveří. To je předposlední krok před finálním rozhodnutím. Pokud dokážeš spojit svoje silné stránky s představami o své budoucnosti, budeš patřit ke 3 % samostatných a úspěšných lidí spokojených se svým životem.

V tomto kurzu Tě krok za krokem provedu Tvým výběrem

Kurz se skládá ze 4 modulů. Každý modul má svůj účel a výsledek. Dohromady tvoří ucelený algoritmus výběru, který využiješ v budoucnosti.
1.1. Úspěšnost ve výběru povolání a střední školy.
1.2. Jak neodkládat důležitá řešení.
1.3. Tvoje skupina podpory a síť užitečných kontaktů.
1.4. Tvůj vztah ke škole.
1.5. Povolání a kompetence.
Krok # 1. Správný záměr. Naladění na správné rozhodnutí
5 videolekcí (4 - 12 min.)
11 úkolů vč. 6 pracovních listů
2.1. Ohlédnutí za dětskými zájmy.
2.2. Prozkoumáme školní předměty.
2.3. Umím - Baví - Potřebují.
2.4. Povolání a filosofie silných stránek.
2.5. Pozitivní sebeobraz "To jsem já!"
Krok # 2. Jak objevit svoje silné stránky
5 videolekcí (4 - 16 min.)
10 úkolů vč. 5 pracovních listů
3.1. Technologie volby. Jak vybírat pro sebe to nejlepší.
3.2. Spojujeme silné stránky s profesními kompetencemi.
3.3. Kde hledat školy, jak se vyznat v oborech.
3.4. Budoucnost povolání. Trendy na trhu práce.
3.5. Výběr favoritů. SWOT porovnání oborů.
3.6. Jak vyhodnotit své šance. Zeptej se na dni otevřených dveří.
Krok # 3. Vybíráme obor, školu, povolání
6 videolekcí (4 - 13 min.)
12 úkolů vč. 8 pracovních listů
4.1. Smysluplná brigáda a životopis naruby.
4.2. Co mi dá práce? Tři důležité otázky.
4.3. Mozaiková kariéra. Buď v každém věku ve svém proudu.
4.4. Tipy k zvládnutí přijímacích zkoušek. Jak překonat obavy z neúspěchu a stres.
Krok # 4. Pohled do budoucnosti. Tvůj potenciál
4 videolekcí (5 - 9 min.)
7 úkolů vč. 4 pracovních listů
+ grafický katalog maturitních oborů
Taková je časová náročnost jednotlivých lekcí. Že nemáš čas? Lidé to nejčastěji prohlašují o věcech nebo aktivitách, kdy se mají věnovat sami sobě, svému zdraví, své duševní pohodě, svému osobnímu prospěchu. Nepřijde ti to zvláštní?
U kurzu nemusíš trávit každý den. Při současné distanční výuce se zdá, že se celý život odehrává online. Na začátku prvního modulu si dopředu naplánuj, které dny a v kolik hodin se budeš věnovat tomuto kurzu a tento harmonogram jednoduše dodržuj.
Přesně tuto dobu potřebuješ k tomu, abys dospěl(a) k finálnímu rozhodnutí. V tomto kurzu ovšem nejde jen o výběr středoškolského oboru. Návyky, které v průběhu těchto necelých dvou měsíců získáš, ti budou sloužit celý život.
Kurz běží na platformě Thinkific s intuitivní ovládáním a možností přístupu ze smartphonů.
15 - 25 min. denně
2 - 3 dny v týdnu
výsledek za 6 týdnů
Uvědomíš si svoje silné stránky a svůj potenciál, uvidíš svoje schopnosti a vlastnosti v pozitivním světle. Několik zajímavých úkolů týdně ti přinesou mnohem více informací o tobě, než všechny onine testy dohromady.
"Ať už si myslíte, že něco dokážete, nebo si myslíte, že to nedokážete, v obou případech máte pravdu," tvrdil Henry Ford. Platí to pro přijímačky, ale také pro cokoli, do čeho se pouštíš. V kurzu se naučíš určovat cíle v různých oblastech svého života a nacházet motivaci k jejich dosažení.
Vybrat si koníček podle svých zájmů je mnohem jednodušší než povolání. Celkovou spokojenost v práci ovlivňuje spousta faktorů: prostředí, lidé, její náplň, stabilita nebo různorodost, její náročnost, smysl a také odměňování.
Uvědomíš si, co tě motivuje, a kdy může být užitečné zakousnout se do věcí, které nebaví.
Rozumět sobě a více si věřit
Dosahovat svých cílů
Mít motivaci ke studiu
Vybereš si střední školu s přesností
nanochirurga a navíc se naučíš
Většina návštěvníků dnů otevřených dveří a veletrhů vzdělávání jen pasivně přihlíží a neví, na co se zeptat. Mnozí očekávají, že řešení navrhne někdo jiný, ale nikdo jiný nebude žít jejich život. Toto určitě nebude tvůj případ. Představíš si, jak povolání, která si dnes vybíráš, mohou ovlivnit tvoji budoucnost, nejen práci, ale také tvůj osobní život. Naučíš se plánovat svoje vzdělání a volný čas.
Na otázku proč právě zubní laborant(ka) a celní deklarant(ka) (nebo jakákoli zdánlivě odlišná povolání) odpovíš i uprostřed noci. Budeš podávat přihlášky na školy s jasnou představou o tom, co ti tento obor nabídne až školu dostuduješ.
Když máš nějaký cíl, určitě existuje někdo, kdo podobného cíle už dosáhl. Jako vzor ti pomůže zkrátit cestu k tvému vlastnímu cíli a také vědět, že je dosažitelný. Střední škola je prostředí, kde poznáš mnoho nových lidí. Studium mezi podobně smýšlejícími lidmi tě bude více bavit a podpoří tvůj rozvoj ve všech směrech.
Smysluplně plánovat svoji budoucnost
Nacházet jasné argumenty
Hledat správné vzory a obklopovat se podobně smýšlejícími lidmi
Robotika.
Průvodce moderními obory
Nad čárou.
Tipy pro efektivní učení

2 e-booky jako dárek navíc!

Seznámí tě s velmi aktuálním oborem a trendem, který v nejbližších desetiletích bude mít vliv na všechny obory, ekonomiku a naše životy. Doporučí střední a vysoké školy, které můžeš studovat v ČR a v zahraničí.
Provede tě pochopením motivace k učení, tvým osobním učebním stylem a poskytne řadu cenných rad jak se naučit všemu, co budeš potřebovat.
Tea
přišla na víkendový program, aby se ujistila ve správnosti své vlastní volby navzdory projekcím její učitelky. Vybrala si totiž studium pedagogiky, ale ve škole ji nešlo odpovídat před celou třídou. Jak může být učitelkou, že? Jenže Tea chtěla vidět do podstaty věcí, je to jeden z jejich klíčových motivů "vidět dovnitř". Její záměr je pomáhat dětem, kteří nikdy nezažili lásku rodičů. Sama se učí norsky, vybírá si knihy. Dnes už je v 1. ročníku pedagogické SŠ.
Střední pedagogická škola
Když jsme se potkali na začátku minulého školního roku, uvítal mne slovy: "Letos jsem tak šťastný!" Na VŠ bude studovat 2 obory, jasně ví které a jasně ví proč. Už na gymplu podniká. Maturitní ročník si naplánoval tak, aby maturoval z jednodušších předmětů, aby měl čas na přípravu k přijímačkám na VŠ. S kantory se dohodl na tom, že některé předměty pro něj už nehrají takovou roli, proto v nich může polevit. Nemají s tím žádný problém.
Gymnázium Matyáše Lercha
Adam
Vítek se k našemu velkému překvapení rozhodl pro studium v Anglii a to ještě před absolvováním vašeho kurzu nechtěl ani slyšet o tom, že by studoval na škole, kde by musel být na internátě. Přijali ho na školu Portsmouth. Bude tam studovat ekonomii, psychologii a business. Podle vyjádření školy je to dobrá kombinace. Musím říci, že opravdu na mne ve volbě povolání začal působit sebejistěji. Evidentně začíná tušit co asi přibližně chce a jde si za tím, i když ví, že musí kvůli tomu zabrat více než kdyby šel na školu v Čechách. Díky Vašemu kurzu si nastartoval zajímavou budoucnost. Ještě jednou děkuji za to.
Portsmouth College
Vítek

Kurzem můžeš procházet samostatně

Většina tvých vrstevníků to zvládá naprosto bravurně. V tomto případě 1 lekce tě vyjde na pouhých 125 Kč.
1. Úvodní online konzultace s rodiči (60 min.). Tou nejdůležitější podporou, kterou člověk ve svém životě potřebuje, je podpora rodičů. Rodiče tě také znají z jiného úhlu pohledu, pamatují si, co tě bavilo v raném dětství, všímají si více tvých silných stránek a kvalit.

2. Úvodní online seznámení s tebou (60 min.). Seznámíme se, domluvíme se na individuálním harmonogramu, popovídáme si o tom, jak bude probíhat naše komunikace v průběhu kurzu, nastavíme cíle a očekávání.

3. Zpětná vazba kurátora ke každému modulu kurzu, kterou v průběhu kurzu dostaneš e-mailem 4x.


pro ještě lepší výsledek můžeš
využít osobní podpory autorky a kurátorky kurzu.
anebo
4. Doplňující úkoly v případě potřeby, abys nevynechal(a) žádný důležitý krok a dosáhl(a) toho, výsledku, který očekáváš.

5. Podpora motivace pro dokončení kurzu. Občas se stane, že kvůli naléhavějším úkolům, nějakou tu lekci vynecháš. V kurzu si stanovíš předběžný harmonogram. Pokud se začneš zpožďovat, ozvu se, abych ti mohla pomoci překonat vzniklé překážky.

6. Závěrečná konzultace po ukončení všech lekcí kurzu (60 min.), abys měl(a) jistotu, že tvoje rozhodnutí je opravdu správné.
Kateřina Málková, autorka a kurátorka kurzu
První rozhodnutí o dalším profesním směřování nebývá jednoduché. Nabízí se mnoho variant, mnoho možností. Na druhou stranu, v současné situaci vzniká mnoho pochybností o oborech, které jsou přímo zasažené koronavírovou krizí. Člověk tíhne k bezpečí a jistotě, ale zároveň touží dosahovat svých cílů, plnit svoje osobní sny. Dnes, kdy mnoho lidí ztrácí jistotu práce, možná je pro Tebe složité si představit, jaké pracovní příležitosti se Ti otevřou za 4 roky. S každým novým desetiletím se mění představy člověka o prací a také se mění samotná práce a její způsoby. Zároveň spoustu znalostí a návyků získáš spíše mimo školu. Moje období dospívání a výběr povolání podobně jako dnes se odehrávalo v době velkých ekonomických změn, kdy stará ekonomika praskala ve švech. Z té krize 90. let nejlépe vyšli ti, kteří věděli, co chtěli, nebáli se zkoušet nové věci a také dokázali vycítit aktuální trendy. V online kurzech mým cílem je předat Tobě algoritmus volby a rozhodování, který Ti pomůže se neztratit v jakékoli době, žít kvalitně a dosahovat svých cílů. Držím ti palce v tvé první volbě!
Kateřina Málková
zakladatelka Smartee, projektu na podporu profesního sebeurčení mládeže,
autorka pracovních sešitů "8 mýtů o volbě budoucího povolání. Reloaded", které v současné době používá ve výuce více jak 350 základních škol,
lektorka kvalifikačních programů v kariérovém poradenství pro pedagogy ze základních a středních škol (téměř 300 odškolených hodin).

Do roku 2016 ředitelka pro rozvoj Bezones, a.s., start byznys platformy pro firmy a podnikatele, poradenství pro začínající podnikatele (mimo jiné kouč pro startupy v projektu Czechekosystem agentury Czechinvest). V letech 2002 - 2010 jednatelka soukromé společnosti ve stavebnictví, měla na starosti finanční, procesní a personální řízení. Spolupráce s Jihočeskou hospodářskou komorou, se společnostmi Blockchain.info a Minebox, Trido, Servis Climax, VPO Protivanov, Sulko, Otherm, Paramont CZ aj.

Promovala v roce 1998 v oborech "Finance a bankovnictví" a "Hospodářská politika a správa", absolventka Diplomatické akademie Cyrila Svobody (hlavní program).

"4 KROKY K VÝBĚRU STŘEDNÍ ŠKOLY"
registruj se na kurz

4500
Varianty kurzu
* Uvedené ceny jsou konečné. Nejsem plátce DPH. Platba bankovním převodem.
** V případě objednání kurzu pro dva a více účastníků, prosím navyšte počet objednávaných licencí u položky a do pole jméno účastníka uveďte všechna jména.
Click to order
Vaše varianta kurzu
Total: 
Vyplňte prosím Vaše údaje
Jméno, příjmení (zákonný zástupce)
Váš e-mail
Telefonní číslo
Fakturační adresa
Objednávám pro
Jak se jmenuje
E-mailová adresa pro založení účtu na platformě Thinkific
(pokud se liší od již uvedené)
V souladu s evropským nařízením pro ochranu osobních údajů GDPR poskytuji souhlas ke zpracování osobních údajů dítěte ve věku do 16 let v rozsahu JMÉNO, PŘÍJMENÍ a E-MAILOVÁ ADRESA po dobu 1 roku za účelem zřízení účtu na platformě Thinkific (pro poskytnutí přístupu k online kurzu) a Mailchimp pro e-mailovou podporu v průběhu kurzu.
Do tohoto pole prosím napište SOUHLASÍM
Close
Close
Pusť(te) si
Pusť(te) si ukázkovou lekci
"Umím - Baví - Potřebují"